Kite Service

 

šití kite – šití neoprenů – lepení – laminování – tepelné vaření – vulkanizace – zesílené lepené švy – opravy bladders – opravy nafukovacích kite – opravy komorových kite – reimpregnace a praní kite

Opravujeme nafukovací i komorové kite. Opravy se snažíme dělat rychle, kvalitně a hlavně dbáme na to, aby oprava neovlivnila letové vlastnosti kite. K opravám používáme stejné materiály, které používají výrobci a snažíme se vždy opravu provézt tak, aby byla co nejméně nápadná.
Opravy v plachtovině obvykle oboustranně lepíme a po té pevnostně prošijeme, aby byla zaručena stálost opravy. Poškození v nafukovacích částech obvykle tepelně vaříme nebo plošně lepíme. Vždy vyhodnotíme zda je oprava rentabilní a zda není levnější pořídit nový díl.

Re-Impregnace kite

Materiál na kite velice trpí díky povětrnostním vlivům ve kterých se používá. Jedná se hlavně o slanou vodu, přímé slunce a všude přítomný vítr. Původní materiál draka je opatřen specielní vrstvou, která odpozuje vodu. Tato vrstva se v důsledku používání po čase poruší a ve většině případů úplně ztratí. Starší materiál je pomačkaný, větrem roztřepaný a tím neaerodinamický. Tedy nemá skoro nic společného s původními vlastnostmi nového draka.

 

Prodloužení životnosti materiálu kite

Starší materiál na kite je vytřepaný, porušená vodě odolná vrstva, materiál je křehký. Na materiálu starého kite je porušena soudržnost materiálu, dále porušena vrstva , která zamezuje vodě vniknout do vlákna materiálu a tím změnit jeji váhu, materiál již nemá ochranu proti profouknutí a je neaerodinamický. Celá procedura spočívá v omytí kite od nečistot a následné ošetření, které z části obnoví původní vlastnosti kite materiálu.

 

Jak odeslat Váš kite do našeho kiteservisu ?

Můžete nás kontaktovat telefonicky nebo emailem. Ideální je místo poškození nafotit a poslat prostřednictvím emailu. Na základě fotografie zkonzultujeme rozsah poškození a následně stanovíme předběžnou cenu a termín zhotovení opravy. Do emailu prosím uvádějte zpětný telefoní kontakt – urychlíte tím termín opravy.

Do kiteservisu odesílejte vždy ČISTÝ a SUCHÝ kite (zbaven písku, soli, bláta apod.). Potřebujete-li rychle kyte opravit je zapotřebí, aby kite byl čistý a neztráceli jsem čas s následným čistěním. Posílejte jen holý KITE nebo část k opravě. Příslušenství jako je bar, line nebo pumpa k opravě nepotřebujeme a tím i ušetříte na poštovném. Ke kite přikládejte stručný popis (nákres) místa poškození, zpětnou adresu a telefon.
Po přijmutí kite do kiteservisu Vám sdělíme konečnou cenu a termínem opravy (jen v případě, že se cena bude lišit od ceny předběžné).
Po provedení opravy Vám  kite zašleme na dobírku na Vaši adresu (k ceně opravy bude přičtena cena poštovného a doběrečného), popř. můžete kite vyzvednout osobně na Praze 10 dle předběžné telefonické dohody.

 

Jaká bude cena  opravy kite?

Za opravu si účtujeme cenu dle náročnosti a celkového rozsahu opravy.  Cena 400,- Kč (15 EUR)/hod. + množství použitého materiálu a náhradních dílů, případně poštovné a doběrečné dle standardních tarifů dopravce. Vše se tedy odvíjí od počtu hodin strávených vlastní opravou – prohlídka poškození, párání švů, stříhání a příprava náhradních dílů, šití, demontáž, lepení a prověření těsnosti, opětovná montáž, množství použitého materiálu, náhradních dílů a způsob předání, atd.

 

Orientační ceník

  • Nafukovací kite – oprava prasklého hlavního bánu vč. opravy vnitřní nafukovací části – do 1500,-
  • Nafukovací kite – oprava prasklého hlavního bánu – do 1000,-
  • Komorový kite s otevřenou náběžnou hranou – oprava prasklé komory – cca 1000,-
  • Komorový kite – oprava vyvazovacích šňůr – cca 1000,-

Opravy mimo hlavní ban a spáry bez dalšího párání dílů

  • Nafukovací kite – oprava roztržení plachtoviny do 100mm  – cca 400,-
  • Nafukovací kite – oprava roztržení plachtoviny do 500mm  – cca 800,-

 

POZOR: rozsah opravy se může lišit dle výrobce kitu z důvodu odlišného počtu švů, typu šití apod.!

Zasílací adresa :

Martin Haleš
Dětská 168, Praha 10, 100 00

email  :  martinhales@martinhales.com
SKYPE  :  HAMAR1266
GSM    :  +420 603779033

Copyright © 2015 Martin Haleš